yah

Uczniowski Klub Sportowy „Narew”

2008-07-07 10:43
Sprawozdanie z działalności sportowej

Gimnazjum w Wiźnie i działającego przy nim

Uczniowskiego Klubu Sportowego „Narew”

za rok szkolny 2007/2008
Uczniowie naszego gimnazjum w mijającym roku brali udział w 21 imprezach sportowych na poziomie powiatowym (9 gimnazjów), międzypowiatowym (48 gimnazjów) i wojewódzkim (192 gimnazja). Oto miejsca jakie zajęliśmy:

Finał Powiatowy w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt II miejsce ( awans do Półfinału Wojewódzkiego uzyskały: klasa pierwsza: Krasowska Małgorzata I, Kosiorek Katarzyna IV, klasa druga Matejkowska Agata VI,Waniewska Sylwia X, Szczęsna Iza XIII, Laskowska Kinga XIV,Kosiorek Karol IX, Borawski Artur X, Danowski Jacek XI, klasa trzecia Zaniewska Wioleta XII, Jakubowski Mateusz XIII. ),
Finał Powiatowy w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców VII miejsce,( awans do Półfinału Wojewódzkiego uzyskały: klasa druga Kosiorek Karol IX, Borawski Artur X, Danowski Jacek XI, klasa trzecia Jakubowski Mateusz XIII.)
Półfinał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt IV miejsce (awans do Półfinału Wojewódzkiego uzyskały: klasa pierwsza: Krasowska Małgorzata IV, Kosiorek Katarzyna VII, klasa druga Wojciechowska Agata IV)
Półfinał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców XXV miejsce,
Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt XXIII miejsce (Krasowska Małgorzata XXXXI, Wojciechowska Agata XII)
Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt II miejsce
Półfinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt III miejsce,( Wojciechowska A., Krasnowska M, Krasnowska J, Kosiorek K, Matejkowska A, Janczewska M, Szczęsna I, Waniewska S, Zaniewska W, Milewska M, rezerwowe: Laskowska K, Domalewska J, Zaniewska J, Jagodzińska J, Czyżewska M,)
Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt XI miejsce, ,( Wojciechowska A., Krasnowska M, Kosiorek K, Matejkowska A, Janczewska M, Szczęsna I, Waniewska S, Laskowska K, Zaniewska J, Gacka E, rezerwowe: Domalewska J, Milewska M)

Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców V miejsce,
Półfinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców XVIII miejsce
Finał Powiatowy Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt VI miejsce, Półfinał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt XV miejsce, (Wojciechowska A, II 100mppł, Ormanowska Justyna IV pchnięcie kulą, Zaniewska Wioleta VI 100mppł)
Finał Powiatowy Ligi Lekkoatletycznej chłopców VIII miejsce, Półfinał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej chłopców XVII miejsce,( Gliński Jarosław III rzut dyskiem, Stec Michał VI rzut oszczepem)
Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej dziewcząt II miejsce,(Wojciechowska A, Struczyńska O, Matejkowska A, Wróblewska A, Laskowska K, Gacka E, Olszewska M, Janczewska M, Jagodzińska J, Szczęsna I, Domalewska J)
Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej chłopców III miejsce,(Wasilewski D, Kosiorek K, Jakubowski J, Stec M, Grudziński M, Gliński J, Grabowski J, Szabłowski M, Feling M, Wiśniewski K)
Finał Powiatowy w Piłce Koszykowej dziewcząt IV miejsce,
Finał Powiatowy w Piłce Koszykowej chłopców V miejsce,
Finał Powiatowy w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt IV miejsce,
Finał Powiatowy w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców V miejsce,
Finał Powiatowy w Badmintonie dziewcząt V miejsce,
Finał Powiatowy w Badmintonie chłopców VII miejsce,
Finał Powiatowy w Piłce Nożnej chłopców V miejsce,
Finał Powiatowy w Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt IV miejsce,
Finał Powiatowy w Indywidualnym Tenisie Stołowym chłopców III miejsce, najlepszy indywidualnie Wasilewski Dawid III miejsce,
Finał Powiatowy w Piłce Ręcznej dziewcząt IV miejsce,
Finał Powiatowy w Piłce Ręcznej chłopców VII miejsce,
Finał Powiatowy w Halowej Piłce Nożnej chłopców VII miejsce,
Finał Powiatowy w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt VII miejsce,
Finał Powiatowy Gimnazjady Lekkoatletycznej dziewcząt II miejsce, najlepsze indywidualnie: Wojciechowska Agata 100m ppł I miejsce, 300m ppł I miejsce, Janczewska Martyna skok w dal I miejsce, 100m ppł III miejsce, Kosiorek Katarzyna 600m II miejsce, Ormanowska Justyna pchnięcie kulą I miejsce, rzut dyskiem II miejsce, Matejkowska Agata rzut oszczepem III miejsce, sztafeta 4x100m III miejsce: Wojciechowska, Kosiorek, Pieńkowska, Janczewska,
Półfinał Wojewódzki Gimnazjady Lekkoatletycznej dziewcząt IV miejsce, najlepsze indywidualnie: Wojciechowska Agata 300m ppł II miejsce, 100m ppł IV miejsce, Janczewska Martyna 100m ppł II miejsce, w dal V miejsce, Ormanowska Justyna pchnięcie kulą II miejsce, rzut dyskiem II miejsce, Kosiorek Katarzyna 600m V miejsce, sztafeta 4x100m III miejsce: Wojciechowska, Kosiorek, Zaniewska J, Janczewska,
Finał Wojewódzki Gimnazjady Lekkoatletycznej dziewcząt XVI miejsce,
Finał Powiatowy Gimnazjady Lekkoatletycznej chłopców VI miejsce, najlepsi indywidualnie: Jakubowski Mateusz rzut oszczepem II miejsce,
Półfinał Wojewódzki Gimnazjady Lekkoatletycznej chłopców IV miejsce, najlepsi indywidualnie: Stec Michał rzut dyskiem II miejsce, rzut oszczepem III miejsce, Gliński Jarosław rzut dyskiem IV miejsce,
Finał Wojewódzki Gimnazjady Lekkoatletycznej chłopców LIII miejsce,

Nasza młodzież jak co roku miała możliwość rywalizacji w Sztafetowych Biegach Niepodległościowych. Wśród klas pierwszych kolejność była nastepująca: IB, IC, IA, klasy drugie: IIC, IIB, IIA klasy trzecie: IIIB, IIIA. Klasyfikacja ogólna: IIIB, IIC, IIIA, IB, IIB, IC, IA, IIA.
Najlepsi sportowcy mieli okazję uczestniczyć w:
zimowisku połączonym z nauką jazdy na nartach- „Biała szkoła”,
dwudniowym rajdzie rowerowym,
wyjazdach i nauce pływania oraz jazdy na łyżwach.
Z dotacji gminnej zostały zakupione koszulki do gier zespołowych i ortaliony.


Sławomir Ptaszyński
Wizna 18.06.2008