Spis telefonów:

podatki: +86 888 90 05
odpady, ochrona środowiska:
+86 888 90 04
skarbnik: +86 888 90 06

Spis telefonów:

płace: +86 888 90 07
budownictwo: +86 888 90 03
USC: +86 888 90 10
kadry: +86 888 90 14
fax:+86 888 90 13

Godziny otwarcia urzędu:

Pon. pt. 7:30 - 15:30
Sob. - zamknięte
Niedz. - zamknięte

Adres:

GMINA WIZNA
pl. kpt. Wł. Raginisa 35
18-430 Wizna
NIP: 718-20-79-056

BĄDŹ NA BIEŻĄCO W GMINIE WIZNA ŚCIĄGNIJ DARMOWĄ
APLIKACJĘ LUPE BIT S.A.

Plakat Powszechny Spis Rolny

wizna-lupe.bit-sa.pl uruchomiliśmy na potrzeby zdalnej komunikacji i współpracy między mieszkańcami a Gminą. LUPE to bezpłatna aplikacja, dzięki której nie wychodząc z domu będziesz na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w Twojej okolicy. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu.
💻KORZYSTAJ NA KOMPUTERZE - wpisz w przeglądarce adres: wizna-lupe.bit-sa.pl
📱KORZYSTAJ NA TELEFONIE LUB TABLECIE - ściągnij darmową aplikację: LUPE BIT S.A., w sklepie Google Play (na Androida) oraz App Store (na OIS)
WSZYSTKIE INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU
Portal i aplikacja dają możliwość:
- prostego zgłaszania przez mieszkańców uwag i sygnalizowanie zauważonych zdarzeń z możliwością dokładnego wskazania zlokalizowania miejsca zdarzenia (mieszkańcy mogą zgłosić zdarzenia i awarie dotyczące dróg, oświetlenia ulicznego, itp.)
- zadawania pytań urzędnikom w różnych mniej formalnych sprawach,
- publikacji komunikatów skierowanych do mieszkańców (zapowiedzi wydarzeń gminnych, w tym imprez kulturalnych, komunikaty i ogłoszenia urzędowe)
- publikacja harmonogramu odbioru odpadów z ustawieniem przypomnień.

INSTRUKCJA
1.Pobieranie aplikacji:
W celu pobrania aplikacji należy dla telefonów z systemem Android wejść do sklepu Google i wyszukać Lupe BIT s.a.
2.Logowanie:
Do aplikacji wejść można jako użytkownik zalgowany poprzez założenie konta w aplikacji. Aby założyć konto należy w górny prawym rogu wybrać przycisk "Załóż konto", następnie wypełnić pola formularza rejestracyjnego. Pola zaznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane.
Po poprawnym wypełnieniu formularza pojawi się komunikat o wysłaniu e-maila z linkiem aktywacyjnym. W wyniku potwierdzenia linku w przesłanym e-mailu, pojawia się informacja o pomyślnym aktywowaniu konta.
lub za pomocą:
-Konta na FACEBOOK
W celu zalogowania się za pomocą Facebook należy w górnym lewym rogu wybrać przycisk , a następnie pojawia się okno logowania do portalu społecznościowego Facebook. Wypełnienie pól swoimi danymi i potwierdzenie powoduje automatyczne zalogowanie i przekierowanie się do LuPe.
- Konta GOOGLE
W celu zalogowania się do Google należy posiadać konto w Google (np. pocztę Gmail). Następnie należy w górnym lewym rogu wybrać przycisk "Załóż konto" dalej należy zalogować się na wybrane konto Google.
3.Dodawanie zgłoszenia
W celu dodania nowego zgłoszenia należy wybrać opcję „Dodaj Zgłoszenie” znajdującą się w górnym menu lub poprzez użycie przycisku dodawania nowego zgłoszenia w prawnym dolny rogu mapy zgłoszeń (ikona plusa). Następnie należy uzupełnić pola formularza: Adres – należy zaznaczyć na mapie adres zdarzenia lub w urządzeniu mobilnym włączyć funkcję geolokalizacji, która automatycznie wczyta adres w którym aktualnie się znajduje telefon. Kategoria – należy wybrać z listy rozwijanej odpowiedni rodzaj zdarzenia (Kategrie: Wodociągi i kanalizacja, Zanieczyszczenie powietrza, Porządek i śmieci, Odśnieżanie, Odbiór odpadów, Bezpańskie i padłe zwierzęta, Dewastacja mienia, Drogi i awaria oświetlenia), Opis – należy opisać szczegóły zgłoszenia, Dodaj załącznik – jest to pole opcjonalne, umożliwia ono dodanie zdjęcia do zgłoszenia. W celu potwierdzenia formularza zgłoszenia należy nacisnąć przycisk- „ZGŁOŚ”. Zgłoszenie pojawi się na liście dopiero po zatwierdzeniu przez Administratora.
UWAGA: System LUPE działa tylko na terenie Gminy Wizna, oznacza to, że zgłoszenia z terenu innych gminy lub powiatu nie będą rozpatrywane i automatycznie odrzucane. Dodatkowo zgłoszenia o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.
5.Ustawianie funkcji „Harmonogram odpadów”
Aby uruchomić funkcję Harmonogram Odbioru Odpadów należy w „Ustawienia aplikacji: wybrać „Odbiór odpadów” i w polu „Dodaj nowy” wybrać adres nieruchomości której harmonogram ma dotyczyć. Funkcję obsługuje Można podpiąć wiele adresów jednocześnie np. dom, działkę, itd. Po wyborze należy zapisać dane poprzez naciśniecie ikonki zapisu w prawnym górnym rogu.
Po prawidłowa zapisach adresach w menu aplikacji w „Odbiór odpadów”- pojawi się kalendarz z datami odbiorów odpadów pod dany adres z podziałem na konkretne frakcje.
Dodatkowo użytkownik może w ustawieniach określić, kiedy chce otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się terminie odbioru odpadów (np. 1 dzień przed o godzinie 6.00). Otrzyma wówczas komunikat/powiadomienie na telefon.
6.Włączanie opcji komunikaty urzędu
System pozwala na publikację ważnych komunikatów oraz powiadomień na urządzenia mobilne z obszaru gminy. Aby włączyć powiadomienie na urządzeniach mobilnych należy w zakładce: Ustawienie wybrać opcje Powiadomienia i wybrać kategorie z których chcą Państwo otrzymywać komunikaty z gminy.

TOP