Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy

Można go wykonać z kwiatów, kłosów, zbóż, owoców, warzyw czy ziół. Najładniejszy wieniec w konkursie dożynkowym ogłoszonym przez samorząd województwa, będzie reprezentował Podlaskie na Dożynkach Prezydenckich, które odbędą się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Zgłoszenia do udziału w rywalizacji przyjmowane są do końca czerwca.
Wieniec dożynkowy może zgłosić do konkursu gmina wiejska lub miejska- wiejska z terenu województwa podlaskiego, przy czym jedna gmina może zgłosić tylko jeden wieniec. Musi go cechować dobór naturalnych materiałów. Niedopuszczalne są elementy sztuczne. Liczy się kunszt wykonania, walory estetyczne, dobór barw oraz sposób prezentacji wieńca, np. jego odśpiewanie w regionalnych strojach.
Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 30.06.2021 br., o godz. 15.30. Finał konkursu odbędzie się w drugiej połowie sierpnia (ostateczny termin zostanie podany uczestnikom przez koordynatora konkursu).
Celem tego przedsięwzięcia jest kultywowanie tradycji regionalnych, prezentacja bogactwa plonów, propagowanie tradycyjnych wartości i historii lokalnych wspólnot. Najładniejszy wieniec dożynkowy z Podlaskiego zawalczy o nagrodę Prezydenta RP podczas Dożynek Prezydenckich.
Koordynatorem konkursu jest Departament Rolnictwa i Obszarów Wiejskich UMWP. Wszelkie pytania na ten temat należy kierować na adres: rolnictwo@wrotapodlasia.pl, nr tel. 85 66 54 215/216

 

Powrót na początek strony