A może adopcja pupila ze schroniska?

A może adopcja pupila ze schroniska ?

Duże i małe (średnie też), młodsze i starsze, suczki i samce, krótkowłose i długowłose, spokojne i pełne energii, miłośnicy biegania i powolnych spacerów, grzeczne i czasem krnąbrne, ułożone i do wychowania, fani zabawy z piłką i beztroskiego wylegiwania się...

Sprawdź, zakochaj się, adoptuj !

Gmina Wizna podejmuje inicjatywę promowania adopcji bezpańskich psów odłowionych ze swojego terenu. W tym celu, na stronie Urzędu Gminy Wizna została założona specjalna zakładka poświęcona adopcji zwierząt. W zakładce publikowane będą zdjęcia wraz z krótkim opisem zwierząt oraz miejscem odłowienia. Dzięki temu możliwa będzie identyfikacja zwierząt posiadających właścicieli, omyłkowo uznanych za bezpańskie (zagubione, spłoszone, itp.).

Obecnie odłowione zwierzęta trafiają do Pensjonatu dla zwierząt „Cyganowo” w Sejnach i w tym miejscu otoczone zostają opieką i troską. Więcej o „Cyganowie” w linku: https://www.facebook.com/Schronisko-Cyganowo-w-Sejnach-760663510693012/?ref=page_internal

Kontakt telefoniczny w sprawie adopcji: 884 380 662.

Na nowych właścicieli czeka wielu czworonożnych towarzyszy. Każdy może wybrać takiego psa, który będzie odpowiadał mu pod względem temperamentu, charakteru, wielkości i wyglądu.

Adopcja dorosłego psa ma wiele zalet:

  • Łatwiej nauczyć czystości dużego psa niż szczeniaka. Mieszkanie jest dla psa budą i z natury psiak nie załatwia się w niej.
  • Unikamy wiele kłopotów, które są nieodłącznie związane z posiadaniem, chociaż bardzo słodkiego, ale absorbującego szczeniaka.
  • Ma już ukształtowany temperament i charakter.
  • Znamy jego wielkość i wygląd.
  • Zyskujemy niezwykle oddanego przyjaciela. Psy ze schroniska szybko i bardzo mocno przywiązują się do swoich nowych opiekunów.

 

Jeżeli ktoś obawia się przygarnięcia dorosłego zwierzęcia, ponieważ może nie podołać jego wychowaniu, możliwa jest adopcja szczeniaka. Często odławiane są szczenięta, w związku z małą świadomością społeczną odnośnie konieczności walki z bezdomnością i nadpopulacją zwierząt. Są to psiaki całkowicie do ułożenia.

Ponadto adopcja psa odłowionego z terenu gminy Wizna, pozwala zmniejszyć koszty utrzymania zwierzęcia w schronisku. Zaoszczędzone środki przeznaczone zostaną na dalsze zapobieganie bezdomności zwierząt.

Galeria zdjęć psów do adopcji w linku poniżej

PSY DO ADOPCJI

Powrót na początek strony